کلاسیکو به چه معناست؟

«کلاسیکو» مخفف سه واژه «کلاس های کاملا واقعی» است. این نام برای «آموزش آنلاین» به شیوه مدرسه های فعلی، انتخاب شده است.

مأموریت «کلاسیکو»

ایجاد فرصت برابر جهت دسترسی عادلانه دانش آموزان مستعد به آموزش کیفی استاندارد با قیمت مناسب از جمله مهمترین ماموریت های « کلاسیکو» است. این امر با بهره گیری از نظام آموزشی «روز آمد» در بستر «فضای مجازی» انجام خواهد پذیرفت 

چشم انداز «کلاسیکو»

چشم انداز «کلاسیکو» عبارت است از مدرسه ای تاثیر گذار و پیشرو در استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی که مزیت های نسبی قابل توجه برای دانش آموزان مستعد و نخبه خواهد داشت.

ارزشهای «کلاسیکو»

احترام به تفاوت دیدگاه ها، حفظ حریم خصوصی افراد، یادگیری دائمی، شایسته سالاری و توجه جدی به چرخه بهبود از ارزشهای سازمانی «کلاسیکو» است.

مؤسسین و گردانندگان «کلاسیکو» چه کسانی هستند؟

تعدادی از معلمان و مسئولان آموزشی مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی، با درک شرایط فعلی و دغدغه های پیش روی آموزش و پرورش نوجوانان و با هویتی مستقل، «کلاسیکو» را تاسیس  کرده اند. این مدرسه، از نظر آموزشی زیر نظر یک «هیات علمی» با سابقه اداره می شود. سابقه فعالیت های رسمی آموزشی اعضای «هیأت علمی کلاسیکو» مجموعا بیش از 50 سال است.
اسامی هیات علمی «کلاسیکو» به شرح زیر است:
آقای محمد رضا میبدی
آقای افشین دانش نژاد
آقای محسن ایرجی
مدیریت «کلاسیکو» بر عهده آقای اسماعیل خشنود است.

«کلاسیکو» کجاست؟


کلاس های «کلاسیکو» بصورت انلاین برگزار می شود. در یک تعریف ساده، این کلاس ها از نظر نظم و انضباط همچون کلاس های مدرسه واقعی طراحی و برگزار می شود. کادر مدیریت و اداری «کلاسیکو» در محل ستاد مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی مستقر است.

calassico

دوره های پیشرفته «کلاسیکو» شامل چه درس هایی است و چطور برگزار می شود؟


دوره های پیشرفته «کلاسیکو» در دو ترم در طول هفته (عصر) و پنج شنبه (صبح و عصر) برای درس های ریاضی، علوم، فیزیک، شیمی، زیست، کامپیوتر و هوش به شکل المپیادی مطابق جدول زیر برگزار می شود و دانش آموزان مستعد سراسر کشور می توانند در این دوره ها ثبت نام نمایند.

چه کسانی می توانند در «کلاسیکو» ثبت نام کنند؟


دوره های «کلاسیکو» در سال تحصیلی 1401-1400 برای دانش آموزان پایه های ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم برگزار می شود. این دوره ها پیشرفته است و مختص دانش آموزانی است که مایلند بصورت پیشرفته و المپیادی آموزش بببیند. دانش آموزان مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی و دانش آموزان سایر مدارس کشور که مایلند خود را برای شرکت در المپیادهای ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و نجوم آماده کنند می توانند در «دوره های پیشرفته» کلاسیکو ثبت نام کنند.

چه انتظاری از فارغ التحصیلان «کلاسیکو» داریم؟


فارغ التحصیلان «کلاسیکو» با دریافت مدرک معتبر گذراندن دوره پیشرفته، گام به گام برای شرکت در المپیادهای علمی مختلف آماده می شوند. ضمن اینکه پایه علمی و مهارتی خود را در دروس گذارنده شده، تقویت می کنند.

دوره های «کلاسیکو» از چه زمانی آغاز می شود؟


ترم اول دوره های پیشرفته و مجازی «کلاسیکو»، از 20 آبان ماه 1400 تا هفته چهارم آذرماه، به مدت 6 هفته، برگزار می شود.

ترم دوم نیز از هفتم بهمن سال جاری لغایت 9 اردیبهشت 1401 برگزار خواهد شد.

 

چطور می توان در دوره های کلاسیکو ثبت نام کرد؟


برای ثبت نام در دوره های مجازی و پیشرفته «کلاسیکو» کافیست به بخش دوره های سایت مراجعه کنید. مشخصات و ضوابط دوره های مرتبط با پایه تحصیلی خود را به دقت بخوانید و ضمن مراجعه به لینک ثبت نام، با پرداخت هزینه ذکر شده، ثبت نام خود را تکمیل کنید.

کلاس های «کلاسیکو» چطور برگزار می شود؟


تمام کلاس های «کلاسیکو» بصورت مجازی و «آنلاین» برگزار می شود. ضمن اینکه از متدهای آموزشی روز دنیا در ارائه آموزش ها استفاده خواهد شد. بصورت مختصر می توان گفت که دانش آموزان «کلاسیکو»، آموزشی «استاندارد» دریافت خواهند کرد

هدایت تحصیلی در «کلاسیکو» چگونه انجام می شود؟


آموزش دانش آموزان «کلاسیکو» بر عهده معلمان با دانش المپیادی کشور است. در کنار آن، مشاوران خبره فعالیت آموزشی دانش آموزان را بصورت روزانه تحت نظر می گیرند و راهنمایی های لازم را ارائه می نمایند.